Poprzedni temat «» Następny temat
54l new age
Autor Wiadomość
Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-10-22, 11:49   

No dostałem nowe świetlóweczki. Barwa mi bardzo odpowiada akwarium w końcu wygląda soczyście zielono, a nie jak trawnik jesienią :-P

No i zauważyłem coś co cieszy każdego początkującego w uprawie roślin wodnych ;-)

Tutaj kępa Cryptocoryny Wendtti Green i Tropica, a była taka malutka :-)

Widok od ściany bocznej akwa

I z góry ;-)

Widok z góry na póki co pseudo trawnik z małego henia

A tu zbliżenie jak to wygląda z przodu

Zdjęcia robione były 17.10 i dopiero teraz miałem chwilę żeby wstawić.

Moraś 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2011-10-23, 08:16   

Bardzo ładne akwarium , podoba mi się :bravo:

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2011-10-23, 13:57   

Mi też bardzo się podoba twoje akwarium, widać, że rośliny doskonale dają sobie radę :ok: . Napisz, ile masz światła na litr. Bąbelkowanie roślin jest naprawdę miłym efektem, potwierdzającym dobre samopoczucie roślin :) Chętnie wymienię się z Tobą na małego heńka, jak już będziesz miał go ponad normę - poszukuję czegoś niskopiennego na przód lewej części mojego zbiornika.

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-10-23, 15:47   

No to tak lampa ma 2x24W t5 plus to co daje odbłyśnik. Akwa ma 54l minus to co na substrat czyli wychodzi 45l. No i 48/45=1,07 W/l ;-)

Najlepsze jest to, że tego Henia miałem dokładnie 13 gałązek na początku :-P

HUNCO 
Zainteresowany tematem
Arek

Wysłany: 2011-10-23, 18:02   

Jak dla mnie to to jest duży heniek a nie mały...

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-10-23, 18:48   

Hmmm możliwe, ale może też lekko mi rósł w górę bo było mało światła, a te zdjęcia są jeszcze sprzed przycięcia.

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2011-10-23, 19:11   

Kamilu, 1W/l to już niezły "kop", spokojnie możesz dosadzić do swoich pociech myriophyllum tuberculatum, do tego odrobina mikro i efekt murowany :bravo:

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-10-23, 21:42   

Mikro już podaję od 3 tygodni na pierwszy raz dałem pół dawki, a teraz już leję tyle ile na ulotce. ;-)

darma11 
Administrator

Wysłany: 2011-10-24, 21:09   

Bardzo ładnie Kamil. Zdrowe, soczysto zielone rośliny. Co do Hemianthusa, to w tym jęciu z góry wygląda jak callitrichoides, ale na niektórych faktycznie podobny jest do micranthemoidesa. Daj w przyszłości fotkę z bliskiej odległości.
Można oczywiście powiedzieć że brak widocznego podziału na II i III plan a także że nie można wyodrębnić kęp poszczególnych gatunków na tych planach, ale jak na początek wykonałeś dobrą robotę. Ważne że uczysz się utrzymywać wymagające rośliny i świetnie Ci to wychodzi.

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-10-25, 20:31   

O wyodrębnienie 2 i 3 planu się nie martwię bo te sitowie i Lileopsis to zagęszczę go troszkę i puszczę właśnie w przód żeby mi się tak +/- wyrównał z Cryptocoryną ;-) Co do kęp to tak tu się zgodzę, ale myślę, że to dam radę jeszcze zmienić :-) Ooo i wreszcie na chemii miałem coś co mi się tu przyda :-P pH :radocha:

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-10-31, 21:57   

Dziś przesadziłem Lilaeopsisa i Eleocharisa. Tego drugiego zbiłem w grupę ale pomiędzy 3 dużymi kępami zostawiłem troszkę miejsca żeby się rozrósł. Lilaeopsis wylądował po prawej stronie tak jakby pod Hygropilą, ale tę gałązkę co zasłania przytnę bo po 1 jest okropna a po 2 zasłania Lilaeopsisa

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-11-12, 23:23   

Skończyła mi się Sera Florena i teraz szukam dobrego nawozu mikro. Myślałem nad mikro plus Intermagu co o tym sądzicie? Aha przy okazji jutro wstawię zdjęcia ;-)

darma11 
Administrator

Wysłany: 2011-11-13, 13:30   

Nie stosowałem mikro plus Intermagu, stosowałem natomiast mikro tej firmy, z którego nie byłem zadowolony. Kamil, te mikro które podałeś cieszy się dobrą opinią i jest uważane za najlepszy nawóz ogrodniczy do stosowania w akwarystyce. Z tego co wyczytałem to nie zawiera Mg i K jak niektóre podobne do niego w składzie znane mikroelementowe nawozy akwarystyce. Ale dla mnie to i dobrze, bo nie szukał bym nawozu uniwersalnego. Dla mnie mikro to mikro a makro to makro... rozbite na poszczególne pierwiastki rzecz jasna. Jeśli masz do niego dostęp i nie musisz zamawiać całej zgrzewki, to wypróbuj go.

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-11-14, 22:14   

Przycinka jak zwykle już mam prawie cały tył zarośnięty. Heteranthera ucierpiała przez ciągłe przycinanie, ale już odbija. Teraz pozwolę zielsku na spokojny wzrost w górę ;-)

No i z dobrych wieści to powiem Wam, że czekam na butlę bo zamówiłem w zeszłym tygodniu i jakoś dojść nie może. :-/

Ze zmian to powiem jeszcze, że zmieniłem troszkę system nawożenia co wyraźnie poszło roślinom na korzyść. Zamiast lać sole przy podmianie 1x w tygodniu to podzieliłem sobie te dawki na 5 i leję 5x na tydzień. Przykładowo w piątek miałem podmianę to wtedy wlałem, dzień przerwy, niedziela znów nawożenie, poniedziałek dzień przerwy i od wtorku już do piątku codziennie. Ma to na celu dostępność składników odżywczych dla roślin przez cały czas i ich stężenia są stosunkowo stabilne. Wcześniejszy system spowodował, że w poniedziałek było ok, ale już w czwartek liście Hygrophili Difformis wyraźnie opadały i zaczynały żółknąć. Przy obecnym sposobie przez cały tydzień jest ok

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-12-20, 22:13   

Witajcie po dłuższej przerwie.
Stało się coś okropnego. Mianowicie mój 3-letni brat dorwał taką łopatkę jak do piasku i totalnie przemeblował mi akwarium. Chwila nieuwagi mamy i o. Wymieszał część Manado z Aquabasisem, wygrzebał część roślin. Musiałem wyrwać piękny trawnik z dużego henia, sitowie, Lilaeopsisa itd. Uchroniły się tylko rośliny 3 planu. Teraz wygląda to dość marnie, ale nie poddaję się. Przestałem podawać makro z racji tego, że do wody przedostało się za dużo substancji z Aquabasisa i obecnie obserwuję co się dzieje z glonami czy wyjdą czy nie. Najgorsze jest to, że była też ofiara śmiertelna Neon Innesa wystraszony wyskoczył z akwarium. Jutro wstawię zdjęcia jak się to przedstawia. Mam wolny z tyłu plac jakieś 15x15cm jakby ktoś miał nadwyżkę ciekawych roślin na tył to chętnie przyjmę. Nie pogardziłbym też Eleocharisem Acicularisem i Pogostemonem Helferi. Nie podoba mi się brak widocznego wzrostu Hygrophili Difformis reszta roślin w normie.

Odpowiedz do tematu