Poprzedni temat «» Następny temat
54l new age
Autor Wiadomość
Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-08-30, 21:19   

Są i zdjęcia ;-)
Tak to wyglądało jeszcze parę dni temu
http://img577.imageshack....zdjcie0171v.jpg
Tutaj ten Lilaeopsis Brasiliensis

No i krewecie było 10szt, ale 2 padły zaraz po przybyciu do domu (parametry ok, wpuszczane prawidłowo). Przepraszam z jakość, ale zdjęcia robione telefonem Nokia X3-02 także szału nie ma

No i tak to wygląda teraz po dodaniu roślin, padnięciu jednej świetlówki i dodaniu krewetek.

Połączenie Eleocharisa Acicularisa i Lilaeopsis Brasiliensis

Roślina in vitro kupiona jako Eleocharis Parvula, a jak dla mnie to albo Micrantherum Umbrusum albo Rotala Rotundifolia.

Ludwigia, która podobno dla mnie idealna na 3 plan i ma się wybarwiać troszkę na czerwono. Czy to Ludwigia Repens?

Eleocharis Acicularis, który miał lekko nadgniłe korzenie. Zobaczymy co z tego wyjdzie

I jedna z moich ulubionych roślin akwariowych czyli Pogostemon Helferi. Wreszcie u mnie tylko ciekawe czy się przyjmie. Ktoś wie jakie to ma wymagani odnośnie podłoża, nawożenia i oświetlenia?

Jak zrobi się busz to będą fotki :-) Nowych roślin na razie nie planuję bo pieniądze pójdą na świetlówkę i najwyżej jak coś zostanie to bym kupił Limnophila Aquatica bo myślę, że ładnie będą wyglądały jej drobne listki koło masywnych liści Ludwigii ;-)

darma11 
Administrator

Wysłany: 2011-08-30, 21:47   

Cześć Kamil
Bez pytań o parametry wody, tylko w kwestii zdjęć. Jak wgrasz zdjęcia na serwer, to skopiuj link bezpośredni i umieść go miedzy znacznikiem img, dokładnie w ten sposób [img]adres_obrazka[/img]. Będzie łatwiej oglądało się zdjęcia Twojego akwarium. Poza tym, wytnij tło z białego lub czarnego kartonu i daj na tylną szybę. Będzie lepiej niż teraz :-)
Na razie za dużo nie komentuję, bo zdjęcia niewyraźne i niewiele widzę. Aczkolwiek wzrostu na roślinach nie widzę, ale cierpliwie czekamy. Jak trzymasz NO3 i PO4 na dobrych poziomach, do tego dajesz jeszcze K2SO4 i CO2 chociaż z bimbrowni, to myślę, że nie powinno być źle.

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-08-30, 22:07   

Mam jeszcze takie pytanie. Gdzie w Płocku dostanę kwas solny? Będzie mi potrzebny do regeneracji żywicy ;-)

darma11 
Administrator

Wysłany: 2011-08-30, 22:16   

Tego nie wiem :mysli: Ja miałem przywożony z Łodzi. Nie wiem nawet jakie miejsca Ci polecić do sprawdzenia :-/ Może pogoogluj :mysli: Pamiętaj tylko by kwas był odpowiednio rozcięńczony. Gdzieś pisałem ile (teraz nie pamiętam, ale chyba ok 4-5%).

HUNCO 
Zainteresowany tematem
Arek

Wysłany: 2011-08-31, 06:09   

Po posadzeniu jeszcze zbyt wcześnie na jakieś komentarze bo wszystko siedzi w kępach tak jak zostało posadzone. Trzeba odczekać ze 2-3tygodnie nim coś będzie widać. Ale jeśli wszystko się przyjmie i ładnie poprowadzisz to wyjdzie nawet ładny holender.

Kamil, świetlówki już masz zarezerwowane u mnie. Jak się ogarnę za tydzień to wyślę Twoje do Darka. Chyba, że jeszcze ktoś się namyśli ;-)

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2011-08-31, 15:28   

Kamil94 napisał/a:
Mam jeszcze takie pytanie. Gdzie w Płocku dostanę kwas solny? Będzie mi potrzebny do regeneracji żywicy ;-)

Gaja na Kostrogaju, ja właśnie tam kupowałem.

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-09-04, 16:27   

Dziś podmiana 14l wody. No i tak zmieniłem, dolałem soli, easy carbo, sprawdziłem bimbrownie i tak sobie patrzę, a tu taka mała krewetka jakieś 3mm sobie lata :radocha: . W sumie to Red Cherry więc to żadna sztuka by były młode, ale dla mnie to i tak wielka radocha. No i powiem Wam, że niebawem będą zdjęcia bo akwa nabiera nieco kształtu i z Heteranthery nie zrezygnuję bo moim zdaniem zaje*iście wyglądają takie drobne jasnozielone liście, gdy mają przed sobą brązową Cryptocorynę i po prawej Ludwigię. ;-) Teraz trwa zbieranie gotówki na rybcie no i oświetlenie do 25l

Moraś 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2011-09-05, 07:57   

he he krewetek będzie na pewno jeszcze więcej , ja zaczynałem od 4 szt i po bardzo krótkim czasie miałem ich 10 razy tyle ( tak na oko ) bo nie sposób ich po prostu policzyć . I masz rację nie rezygnuj z tego co ci się podoba bo przede wszystkim ma być to twoja wizja tego akwarium i patrząc na żywo na swój zbiornik ty wiesz co do czego i gdzie pasuje najlepiej . POZDRAWIAM I POWODZENIA

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-09-10, 18:44   

Dziś stało się coś strasznego. Rano, gdy włączyłem światło zobaczyłem zdechłą krewetkę...myślę sobie jedna to może jakaś stara była czy coś. Chwilę później zobaczyłem kolejne. W sumie została mi 1 dorosła i nie wiem czy jakieś małe przetrwały. Od razu szukałem przyczyn, ale testy były w normie. Przyczyną był prawdopodobnie brak tlenu bo wróciłem wczoraj koło 18 i wtedy wlałem Easy Carbo i moim zdaniem rośliny nie zdążyły go wykorzystać no i przez noc gdy rośliny zamiast produkować tlen jeszcze go pobierały to krewetki się podusiły. Bo Easy Carbo to węgiel, który łączy się z tlenem w wodzie dając CO2 potrzebne roślinom no a ta jedna co przeżyła to była na grzałce czyli blisko wylotu wody z filtra. Mam akwa otwarte i kurz na powierzchni tworzy kożuch, który uniemożliwia wymianę gazową, a filtr chodził na najmniejszym przepływie.

No nic trzeba będzie jeszcze raz kupić 10 krewetek i wyrzucić na to 30zł :-(

darma11 
Administrator

Wysłany: 2011-09-10, 19:59   

To na pewno nie przez węgiel w płynie. Znajdź inną przyczynę. Może b. duży poziom NO3? Może zbyt wysoka temperatura, ale nie Easy Carbo! Postawiłeś hipotezę i teraz tak interpretujesz zaobserwowane fakty, by były zgodne z tą hipotezą. Kamil, to musiała być inna przyczyna!

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-09-10, 20:36   

NO3 na 200% nie bo są w akwa tylko krewetki, a poza tym dolewałem w czwartek wieczorem jakieś 5-6l wody więc stężenie nie mogło tak szybko pójść w górę no i mierzyłem przecież rano jak już padły i wyniki w normie. Słyszałem że Red Cherry są b. wrażliwe na brak tlenu w wodzie i myślę, że to coś z tym było. Żadnej chemii nie dolewałem ostatnio.

Moraś 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2011-09-11, 11:33   

Kamil94 napisał/a:
a filtr chodził na najmniejszym przepływie.

mam do ciebie pytanie a mianowicie czy woda wypływająca z twojego filtra powoduję ruch tafli wody bo w ten sposób dobrze napowietrza się woda i być może słabe napowietrzenie wody było przyczyną tego co się stało , możesz też się zastanowić nad uruchamianiem porą nocną pospolitego brzęczyka jeśli tylko hałas nie będzie ci przeszkadzał podczas snu

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-09-11, 15:33   

Tak, no ruch tafli wody to przecież podstawa.

darma11 
Administrator

Wysłany: 2011-09-11, 15:46   

Kamil94 napisał/a:
Tak, no ruch tafli wody to przecież podstawa.

W akwarium roślinnym wręcz unikamy tego. W ten sposób wytrąca się dwutlenek węgla. Tak samo jak nie stosuje się napowietrzaczy w akwarium roślinnym, bo to też wytrąca CO2. Przy dużej masie roślinnej tlenu jest wystarczająco dużo, bez wspomagaczy.

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2011-09-11, 16:35   

No tak, ale nie mam na razie aż tak dużo zielska żeby tlenu wystarczyło dla ryb a tym bardziej kreweci dlatego musi być lekki ruch tafli. Powiem, że póki co rośliny się nie skarżą na brak CO2 czy soli jedynie mały heniek na brak światła bo padła mi ta świetlówka i się biedny pnie w górę przy 24w na 54l. Mam zamówioną świetlówkę od HUNCO i podobno ma przyjść do z tymi Twoimi. O właśnie przy okazji mi napisz na PW ile mam przygotować za tą świętlówkę i transport to później jak bd w Płocku to się jakoś zgadamy ;)

Odpowiedz do tematu