Poprzedni temat «» Następny temat
Mechanik Płock
Autor Wiadomość
Kristo85 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2017-05-10, 17:01   Mechanik Płock

Hejka. Kupiłem Audi A6 z 1999 roku. Silnik 2.4 benzyna. Mam wyciek płynu chłodniczego. Leci z przodu silnika, centralnie na środku. Podejrzewam rozszczelnienie pompy wody (płynu chłodniczego). Wyciek jest tylko po zgaszeniu silnika i to nie za każdym razem. Czytałem że jej wymiana wiąże się z wymianą rozrządu, wymienił bym go kompletny, dodatkowo termostat. Czy ktoś jest w temacie zorientowany lub poleci mi mechanika u którego mógłbym się dowiedzieć szczegółów?

Makabajachi 
Stały bywalec
feel like a fish

Wysłany: 2017-05-10, 17:32   

"Motocar" na Jachowicza 10. Pomiędzy "Gościńcem", a "Merkurym", niedaleko Stanisławówki.

Kristo85 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2017-05-10, 18:55   

Makabajachi napisał/a:
"Motocar" na Jachowicza 10. Pomiędzy "Gościńcem", a "Merkurym", niedaleko Stanisławówki.

Dzięki Krzychu :ok:

klobukos 
Stały bywalec

Wysłany: 2017-05-11, 11:12   

Każdy ma swojego mechanika, i zna przynajmniej jednego na którego narzeka. Ja z Motocarem nie chcę mieć już nic wspólnego.
Taki pech, że w moich 2 ostatnich samochodach padł silnik. Normalną koleją rzeczy jest wycena wymiany silnika, ale nieeee nie u nich. U nich pracownik mówi ci 'o panie, tego nie opłaca się naprawiać, tylko złom', po czym cichym tonem dodaje że z chęcią odkupi samochód proponując jakieś śmieszne grosze.
Byłem głupi prowadząc drugi samochód do nich. Usterka polegała na tym, że silnik nie chciał już zaskoczyć nawet bo spadł pasek rozrządu. A ci debile niby na testy założyli ten sam pasek z powrotem, i odpalili silnik - czym spowodowali rozwalenie wału, panewek, cylindrów i bóg wie czego jeszcze, nie znam się na tym. Oczywiście propozycja odkupienia za grosze. Jak zacząłem ich oskarżać, że po co próbowali go prowizorycznie naprawić i zniszczyli doszczętnie silnik, wypięli się. Wziąłem samochód na lawetę, podstawiłem do innego warsztatu; który wycenił naprawę (silnika po ich 'naprawie' nie opłacało się reanimować) poprzez wymianę silnika. To było 3 lata temu, do tej pory używam tego auta

Nie polecę ci sprawdzonego mechanika, bo sam takowego nie posiadam, na kilku się mniej lub bardziej przejechałem. Silnik mi wymieniali na Wyszogrodzkiej na imielnicy - przed tym salonem meblowym po prawej stronie za jarem rosicy - byłem umiarkowanie zadowolony chociaż z terminami ciężko

Kristo85 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2017-05-11, 18:20   

W Moto Car chcieli wymienić tylko pompę wody. 250 pompa plus 350 usługa. Jak zapytałem o rozrząd to że nie ruszą go. Termostat 90 Ale i po 70 i 50 są. Wymiana rozrządu 150zł plus rozrząd z pompą wody 800. Czyli suma 1400-1500zł.
Natomiast pytałem się też w firmie EnMed ul. Kostrogaj 13. Koło mojej pracy. To powiedzieli 1300-1400zł. Mechanik oglądał na miejscu. Wydają się być spoko. I plus że blisko.
Ktoś coś o firmie EnMed może się wypowiedzieć?:)

Moraś 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2017-05-15, 09:21   

Kristo85 napisał/a:
W Moto Car chcieli wymienić tylko pompę wody. 250 pompa plus 350 usługa. Jak zapytałem o rozrząd to że nie ruszą go. Termostat 90 Ale i po 70 i 50 są. Wymiana rozrządu 150zł plus rozrząd z pompą wody 800. Czyli suma 1400-1500zł.
Natomiast pytałem się też w firmie EnMed ul. Kostrogaj 13. Koło mojej pracy. To powiedzieli 1300-1400zł. Mechanik oglądał na miejscu. Wydają się być spoko. I plus że blisko.
Ktoś coś o firmie EnMed może się wypowiedzieć?:)

Siema mam również a6 c5 z 2000 roku z tym samym silnikiem co ty , jeżdżę nim już 3 rok i kilka warsztatów już przerobiłem i tak naprawdę mogę ci polecić tylko jeden warsztat jest to mobile na terenie dawnej jednostki wojskowej .

Kristo85 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2017-05-18, 06:03   

Dzięki za wypowiedzi. Auto oddałem do firmy Trident ul. Rembielinskiego. Najbliżej mnie. Firma istnieje od lat. Cena ma być ok 1400zł.

IMG_20170517_173217_crop_534x467.jpg
Plik ściągnięto 63 raz(y) 245,17 KB

Kristo85 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2017-05-18, 22:52   

Auto dziś odebrałem. 1320zł zapłaciłem. Chodzi jak sieczkarnia. Jutra rano jadę zgłosić reklamacje. Dodatkowo jak kręce kierownicą na postoju to coś strzela. Tragedia.

Piątek, godz. 17.
Odebrałem auto sprawne. Nic nie zapłaciłem. Auto podnieśli, zdjeli pasek z pompy wspomagania i nie rzezalo nic. Założyli pasek odpalili auto i też cisza. Nie wiedzą o co chodzi. Nie wiedzą co było przyczyną. Kazali jeździć.
To chyba koniec ... oby!!!

Barbatula 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2017-05-19, 18:31   

Kristo85 napisał/a:
Nie wiedzą o co chodzi. Nie wiedzą co było przyczyną.

I właśnie takich mechaników się boję.

Mogę tylko przypuszczać:
- najbardziej prawdopodobne to przekładnia kierownicza (sterowanie) - element odpowiedzialny za ciśnienie/przepływ płynu w układzie wspomagania /wyleczyli zakładając poprawnie pasek napędu pompy - naciąg paska/
- jeśli do tej roboty rozbierali zawieszenie to możliwe że je źle złożyli i ono po prostu "wskoczyło" na swoje miejsce.
- jeśli problem się będzie powtarzał to szukaj problemów w zawieszeniu:
a) mocowanie kolumny McPhersona,
b) pęknięta sprężyna,
c) przegub /sprawdź gumową osłonę - jeśli pęknięta to od razu wymieniaj przegub/,
d) półoś /jeśli strzela pod obciążeniem a po uniesieniu już nie/
e) łożysko górnego wahacza
itd

Kristo85 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2017-05-19, 18:40   

Dokładnie. To coś z zawieszeniem może mieć wpływ. Aczkolwiek problem ze źle ustawionym zawieszeniem powinien objawiać się tylko podczas jazdy /na postoju chyba nie/. Podejrzewam że przyczyną był źle założony pasek na pompie wspomagania. Do czego się nie przyznają i tego nie podejrzewają.

klobukos 
Stały bywalec

Wysłany: 2017-05-19, 20:14   

A znacie może mechanika, który przekłada belki? Muszę to ogarnąć pilnie u siebie a podobno mało którzy się w takie rzeczy bawią bo dużo roboty a (jak mówią) gówno nie pieniądz (podobno ok 150zł za usługę)

Barbatula 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2017-05-19, 22:22   

klobukos napisał/a:
A znacie może mechanika, który przekłada belki?

Chodzi ci o belkę skrętną z tyłu?

klobukos 
Stały bywalec

Wysłany: 2017-05-20, 21:05   

yup, ale już samochód zaprowadziłem także nieaktualne. Swoją drogą jakby ktoś potrzebował używanych części to mam bardzo fajny szrot w Rypinie (70km). Za belkę na Stróżewku zaśpiewali mi 250zł, w rypinie 100r

Barbatula 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2017-05-21, 08:51   

DOKŁADNIE sprawdź przed zakupem. Na belce nie ma prawa być śladów po spawaniu.
Belka skrętne to element zawieszenia i nie bez przesady jest stwierdzenie, że chodzi o zdrowie i życie.
Wybacz, ale nigdy nie zaryzykowałbym kupienia elementów zawieszenia ze szrotu. Choćby dlatego, że nie wiesz czy to nie jest samochód po dzwonie i czy będzie trzymał geometrię.
Jak już zamontujesz to obserwuj opony, jeśli któraś będzie się szybciej zużywać to czeka Cię wyprawa do Piły. Tam jest jedyna w Polsce firma, która zrobi dobrze regeneracje. Poczytaj o nich na forach poświęconym samochodom z grupy PSA.

klobukos 
Stały bywalec

Wysłany: 2017-05-21, 23:14   

Wiesz, mój samochód jest warty ok 4-5 tys, więc nie wymagam od niego zbyt wiele i wiele nie inwestuję. Ten szrot dał mi 2 tyg gwarancji rozruchowej - nie to co płockie badziewiaki. Jeśli nie będzie trzymał zbieżności, zawsze mogę wstawić drugą - toć to nie majątek. Spawana nie była ta co kupiłem także myślę, że będzie ok. Opony może zjeżdżać? Robię 5tys km rocznie, a kpl opon zakupiłem również na tym szrocie - 160zł za 4szt yokohama 185/60/14 z 2012 z 5mm bieżnikiem, też nie majątek

Odpowiedz do tematu