Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: dwael
2017-01-07, 01:50
Oszust - biskup
Autor Wiadomość
Virrass 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2017-01-06, 21:20   Oszust - biskup

Witam. Nie wiem w jakim dziele to umieścić, ale tu chyba pasuje, poznajcie prawdziwą twarz użytkownika "biskup".

Biskup napisał do mnie ponad miesiąc temu, żebym wymienił się z nim roślinkami wysyłkowo. Moje bucephalandry za jego mchy i anubiasy. Początkowo nie miałem ani chęci, ani czasu. Jednak on pisał przez miesiąc co parę dni, aż w końcu przed świętami się zgodziłem i wysłałem. No i na tym koniec, kontakt się urwał. Biskup ani nie odpisuje, ani nie wchodzi na forum. Wartość moich wysłanych bucek to około 100 zł, za tą samą kwotę miały być jego rośliny.

Przez półtora roku zajmowanie się akwarystyką, pierwszy raz trafiłem na nieuczciwego akwarystę.

To dane jakie podał do wysyłki:
Krystian Biskup Sady-kolonia 39 26-415 Klwów

Uważajcie na tego Pana.

klobukos 
Stały bywalec

Wysłany: 2017-01-06, 23:14   

Ale to ten 'biskup' z naszego forum? No nie mów mi że wysłałeś rośliny za stówę w ciemno kolesiowi z 1 postem... :mur:

Virrass 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2017-01-06, 23:23   

Od nas, był bardzo przekonywujący. Parę razy miałem taką sytuację, że ludzie do mnie wysyłali po 200-300 zł pierwsi, więc i ja zaufałem. No i mam nauczkę ;/

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2017-01-07, 01:53   

Jest to przykre, ale wiedz, że na pewno nie jesteś pierwszy, który padł ofiarą internetowego oszusta wyłudzacza.

klobukos 
Stały bywalec

Wysłany: 2017-01-07, 09:14   

No niestety takie sprzedaże wysyłkowe bez potwierdzeń są ryzykowne. Podobnie ma się sprawa z wysyłkami z OLX. Ja np jak coś sprzedaję wysyłkowo, godzę się na wystawianie przedmiotu na allegro. Ewentualnie wysyłam za pobraniem po wcześniejszym otrzymaniu przelewu na konto za koszt wysyłki (zdarzało się, że wysłałem pobraniową i do mnie wracała = 2x koszt wysyłki, dlatego przelew za wysyłkę najpierw)
Sam jak kupuję przez OLX również albo proszę o wystawienie na allegro albo wysyłkę pobraniową

Jeśli na bank nie zapomniał i cię ignoruje - poświęć się. Najedz się ogórków kiszonych i popijaj mlekiem zsiadłym. Jak temat ruszy to spakuj wszystko w pudełko (bez torebki tylko luzem!) i samo pudełko szczelnie owiń folią stretchową i nadaj na jego adres zamieszkania. W opisie zawartości przesyłki napisz 'nawóz'

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2017-01-07, 10:36   

Swoją drogą, na jakimś forum akwarystycznym (nie pamiętam już dokładnie, na którym) była dyskusja na temat gościa, postępującego identycznie, jak "biskup". Oszukał tam kilka osób przy użyciu tej metody. Być może to ten sam złodziej.

Virrass 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2017-01-07, 11:37   

Na krewetki.org była mowa ale inne miejsce zamieszkania.

Barbatula 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2017-01-07, 13:40   

Jeśli dobrze zrozumiałem to gość napisał do Ciebie PW z propozycją wymiany.
Oznacza to, że masz dowód na to, że taka rozmowa się odbyła.
Rozumiem, że masz jakiś dowód nadania przesyłki.
Ja na Twoim miejscu wysłałbym do gościa list za zwrotnym potwierdzeniem odbioru z żądaniem wysłania roślin zgodnie z umową. W tym liście wyznaczasz mu termin, możesz również podać wycenę tych roślin na podstawie np. aukcji z allegro, albo sklepów internetowych i zaproponować wpłatę kasy.
Jeśli się gość nie odezwie, ani nie odpisze to normalnie zawiadamiasz Policję w Płocku (to co koleś zrobił to oszustwo z art. 286 KK)
W takiej sytuacji Policja z Płocka kontaktuje się z Policją w miejscu zamieszkania kolesia i czasami wystarczy wizyta dzielnicowego bo gość już wie, że nie jest bezkarny. Odpuszczenie sprawy po prostu rozzuchwala. Na szybko sprawdziłem w Wiki - gminę Klwów (według danych z 30/04/2004) zamieszkiwało 3467. Takie informacje w takich małych społecznościach rozchodzą się bardzo szybko ;-)

Ja mam podobną sytuacje z jednym z naszych użytkowników (pożyczyłem reaktor BOYU do CO2 i na tą chwilę nie mogę odzyskać). Fakt, że maila wysłałem jakiś tydzień przed świętami, więc daję jeszcze gościowi tydzień. potem piszę list a jeśli to nie pomoże to zawiadamiam Policję.

Virrass 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2017-01-08, 14:22   

Dzięki pomocy kolegów z krewetki.org trafiłem na coś ciekawgo. Pan biskup przeszedł sam siebie i wystawił moje bucki na olx, podając swoje imię i miejscowość, wszystko się zgadza.

https://www.olx.pl/oferta...03-IDjB0uR.html

To są w 100% te roślinki, które mu wysłałem.

dezerter 
Aktywny użytkownik
dezerter

Wysłany: 2017-01-08, 16:06   

Witam,to powodzenia dla osoby,która kupi bucki od biskupa,może w przesyłce pobraniowej otrzymać ziemniaka.Wyeliminować takie dziadostwo.

Virrass 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2017-01-08, 16:16   

Z tym ziemniakiem to bardzo prawdopodobne, mi mowił, że chce te rośliny dla siebie.

dezerter 
Aktywny użytkownik
dezerter

Wysłany: 2017-01-08, 16:33   

Powiem Ci,że nigdy w środowisku związanym z naszym hobby nie spotkałem się z takim zachowaniem a często sam kupuję różny towar od ludzi i bywa,że przelew realizuje po otrzymaniu paczki,zresztą również wysyłam przed otrzymaniem kasy.

darma11 
Administrator

Wysłany: 2017-01-08, 19:36   

dezerter napisał/a:
Witam,to powodzenia dla osoby,która kupi bucki od biskupa,może w przesyłce pobraniowej otrzymać ziemniaka.Wyeliminować takie dziadostwo.

Wszelki Duch Pana Boga chwali :-D Mariusz, gdzie Ty byłeś, gdy Ciebie nie było :?:
Przepraszam za off top :-(

dezerter 
Aktywny użytkownik
dezerter

Wysłany: 2017-01-08, 20:09   

Darek,jestem cały czas tylko mój stary laptop już nie chce ze mną współpracować a pisząc za pomocą telefonu nie ogarniam za bardzo.Czasem jednak odwiedzam forum i przeglądam wasze wpisy ,także nie myśl,że mnie tak szybko się pozbedziecie 😁

klobukos 
Stały bywalec

Wysłany: 2017-01-09, 11:26   

Uuu daleko. Tak to mógłbyś umówić się na odbiór osobisty i mu podziękować osobiście....

I wszystko zależy od ludzi
@dezerter, z tego co pamiętam to nawet ja ci dawno temu roślinki jakieś wysyłałem (małego henia?) i puszczałeś mi przelew przed wysyłką. No ale jest różnica między osobą która (nie chwaląc się) pomagała zakładać to forum i jest tu od początku; a kimś z 1 postem. No sorry ale ja świeżakowi bym nawet ziemniaka nie wysłał na ładne oczy

Odpowiedz do tematu