Poprzedni temat «» Następny temat
Obsada zimnowodnego akwarium
Autor Wiadomość
Przyrodnik 
"Żółtodziób"

Wysłany: 2016-04-12, 13:52   Obsada zimnowodnego akwarium

Witam!
Problem mnie dopadł przeokrutny. Nowa grzałka mi nawaliła, a raczej termostat. A fundusze zbytnio nie pozwalają na szarżowanie na sklepy. Zatem, postanowiłem zaopatrzyć się w obsadę zimnowodną.
U mnie w domu jak gorąco nie jest, ale widziałem, że rybki zimnowodne są bardzo wytrzymałe, więc moje warunki nie będę im przeszkadzać.
Pytanie moje jest takie. Aha, dodam, że akwarium pomieścić może 60 l wody. Czy moglibyście zaproponować jakieś ryby, które są dostępne w sklepach? Ewentualnie i rośliny. Wydaje mi się, że jedna, która kupiłem trochę cierpi na tą zimną wodę, ale dobrze sobie radzi.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc.
Pozdrawiam!

krzysiek107a 
Stały bywalec
Akwarystyka roślinna

Wysłany: 2016-04-12, 19:13   Re: Obsada zimnowodnego akwarium

Przyrodnik napisał/a:

U mnie w domu jak gorąco nie jest, ale widziałem, że rybki zimnowodne są bardzo wytrzymałe, więc moje warunki nie będę im przeszkadzać.

:mysli: nie masz ogrzewania w mieszkaniu :?:

Przyrodnik 
"Żółtodziób"

Wysłany: 2016-04-13, 12:59   

Mam, ale mieszkam na wsi i ktoś musi rozpalić w piecu. A czasem jak jest chłodniejszy dzień i się zapomni czy nie chce to temepratura spada i woda w akwarium automatycznie staje się zimniejsza.

Makabajachi 
Stały bywalec
feel like a fish

Wysłany: 2016-04-13, 13:15   

Tutaj poszukaj.

Virrass 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2016-04-13, 13:19   Re: Obsada zimnowodnego akwarium

Przyrodnik napisał/a:
A fundusze zbytnio nie pozwalają na szarżowanie na sklepy.

Na czereśniowej za nową grzałkę zapłacisz 20 zl.

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2016-04-14, 17:43   

Polecam kardynałki chińskie...nie wymagają dużego zbiornika, dość szeroka tolerancja na wartości temperatury. Do tego żeby nie było zbyt pusto przylga chińska (u nas widziałem kiedyś w moczarce pod nazwą cudaczek)

Strona, którą podał Makabajachi, a właściwie informacje na niej podane należy jeszcze dokładniej zweryfikować. Jest ona ciągle modyfikowana, ale sam kilkukrotnie napotkałem tam błędne informacje dot. ryb.

Aha, zapomniałem dodać, że idąc tropem ryb azjatyckich może pokusić się o zbiornik z roślinami z tego regionu? Cryptocoryny są bardzo interesującymi roślinami o bardzo dużej różnorodności. Można nimi obsadzić zbiornik od 1 planu i niskich gatunków po 3 plan gdzie liście takich krypci przysłaniają lustro wody.

Inczi 
Poznaje temat

Wysłany: 2016-05-03, 22:15   

W sumie jak masz zimna wodę i ksywkę Przyrodnik to możesz zawsze coś zebrać z okolicznych stawów. Zalezy gdzie mieszkasz, ale praktycznie wszędzie znajdziesz moczarkę, rogatka(np. Zakola Bzury koło Wyszogrodu), Stringy Moss i wgłębka są wszędzie. Rzęsa to badziewie. Raz nawet w okolicy znalazłem Elatine hydropiper, ale za rok w tym samym stawie już nic nie było.

Odpowiedz do tematu