Poprzedni temat «» Następny temat
Taśma Led
Autor Wiadomość
dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2015-01-22, 14:20   

Jeśli chodzi o zwrot kosztów, to moje obliczenia opierały się na 0,25 W l przy zastosowaniu diod CREE i wtedy było to 1,5 roku. Jeśli weźmiemy pod uwagę 0,5 W/l, to śmiało można przyjąć 3 lata.

bienias 
Zainteresowany tematem
...jeszcze latam

Wysłany: 2015-01-22, 21:41   

Wiedza i doświadczenie - bezcenne! Piękne akwarium bezcenne! Nikt nie mówił, że piękno jest tanie. Wszyscy wiemy także że i zdobycie wiedzy w Polsce też nie jest tanie! Moim podstawowym założeniem nie było obniżenie kosztów a uzyskanie odpowiedniej ilości światła. Liczenie przyszło jak znalazłem optimum. Kombinacji ledami w akwa jeszcze nie skończyłem i będę sukcesywnie zmieniać 3W na Cree 5W+soczewka.
Mało tego zainspirowany filmem na YTB zainwestowałem w tytułową taśmę led ale RGB z dużą ilością kolorów w sterowniku(z samego RGB ponoć 16mln odcieni) i będę się doświadczać w dopasowaniu kolorystki światła która nie tyle będzie super dla roślin (N i C) co poprawi kolorystykę ryb i zieleń roślin (nie żebym miał powody do narzekania) w paśmie "wizualnym". Jeśli taśma nie da nic - trafi do kuchni pod szafki (jeśli da się osiągnąć z RGB kolor biały biały) jeśli nie przyozdobi jakiś element w domu. Jest nauka?! Ale PRAKTYCZNA!

Zainteresowałem się także urządzeniem dla nas roślinniaków który oblicza w skali (jeśli mnie pamięć nie myli) 1-100% ilość światła w paśmie niezbędnym do fotosyntezy nazywa się to miernik PAR. Widziałem takie urządzenie w hodowlach w świetle "różowym" (tylko N i C) do znalezienia optymalnej ilości Wat na 100% i więcej potrzeb roślin do wzrostu. Ważna była też odległość naświetlaczy od rośliny i to ile światła "różowego" docierało do dolnych liści. Dla mnie parametr ten był całkowitą nowością ale okazało się że w hodowlach przemysłowych to dość popularne urządzenie. NA jednym z filmików wykonanych przez producenta lamp led do akwariów roślinnych widziałem to urządzenie w pracy i wyniki pomiarów takim urządzeniem w wysokim akwarium. Ze względów na zdobycie kolejnej partii wiedzy - chciałbym kiedyś móc pożyczyć takie urządzenie oczywiście z sondą zanurzeniową...

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2015-01-22, 22:26   

Heh, nie ma to, jak informatycy dorwą się do akwarium ;) Napiszę tak: gdyby było mnie stać na te CREE, to już dawno miałbym je zamontowane przy swoim zbiorniku. Ale myślę, że taki czas nadejdzie .... Wtedy udam się do Ciebie z kilkupakiem zupy chmielowej i (mam nadzieję) wyciągnę od Ciebie nieco wskazówek co do budowy oświetlenia. Na razie muszę polegać na poczciwych świetlówkach.

havoq 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2015-01-26, 23:53   

Decyzja zapadła może chce ktoś się dołączyć do zamówienia ze sklepu Maritex? Jeżeli nie to jutro max w środę zamawiam jeżeli nie będzie chętnych. Z góry dziękuję bienias za doradzanie :) Planuję zamówić moduł jeżeli mają na magazynie a jeżeli nie to te Po zamówienie zostanie do zrobienia radiator ale to w pracy coś może przy kombinuję chyba że się nie uda to zwykły płaskownik aluminiowy i może wiatraczek dla ochłodzenia led zastosuję.

Barbatula 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2016-01-13, 09:12   

qwerek napisał/a:
jak potrzebne są wam taśmy led to możecie wejść do mojego sklepu internetowego xxxxxxxxxx

Reklama sklepu internetowego.
Rozumiem, że zakładając tutaj konto kliknąłeś "akceptuję regulamin", ale oczywiście postanowiłeś być twardy jak czterej pancerni i go nie przeczytałeś.
Polecam szczególnie § 2. punkt 17
Ciekawe czy tak samo "poważnie" podchodzisz do regulaminu swojego sklepu?

Zanim zaczniesz się reklamować zaprezentuj swoje akwarium.

Odpowiedz do tematu