Poprzedni temat «» Następny temat
Skromny roślinniak 200l
Autor Wiadomość
barthous 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2013-06-27, 14:05   Skromny roślinniak 200l

Witam po długiej rozłące :pozdro:
Niestety, na morskie nie wystarczyło funduszy a do hobby ciągnie. Musiałem wymyślić coś co mnie będzie satysfakcjonować. No i po naradzie rodzinnej padło na roślinniaka. Zakupiłem podłoże JBL Manado i Aqua Substrate II+. Sprawdziłem szczelność akwarium i załamka. Cieknie i to bardzo. Znalazłem na ogłoszeniach akwarium o takich samych wymiarach. A teraz setup:
Oświetlenie- 0,5W/litr z możliwością rozbudowy do 0,66W/l
Podłoże- JBL Manado i Aqua Substrate II+
Akwarium- 200l 100x40x50 (cm)
Nawożenie- Sole + CSM+B
Filtracja- Wewnętrzny, wypełniony watą i bioceramiką, pompa 1200l/h; możliwe że z czasem zmiana na zewnętrzny włansej roboty
Rośliny- coś bardziej zaawansowanego, od kolegi z forum
Obsada- Neony (50 sztuk ?) Skalary ( 2 sztuki ?)
Oraz kamienie typu dragon stone

W tej chwili czekam na PW od kolegi z forum w sprawie roślin. Jak roślinki zakupie dodam zdjęcia.

Pozdrawiam i przysiegam że na planach się nie skończy, bo już większość rzeczy zakupiona ( Akwarium, podłoże, sole, oświetlenie, filtr, kamienie zakupię dziś)

barthous 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2013-06-29, 19:03   

Akwarium odpalone. Kamienie- miały być dragon stone, ale w celu zmniejszenia kosztów udałem się nad Wisłę. Roślinki od dwael- wielkie dzięki :pa: . W tej chwili zbieram na oświetlenie 4x39W i butlę CO2. Stan faktyczny na dzień dzisiejszy:

Po znalezieniu soli, które mi zostały wolałem nie ryzykować. Zbryliły się i miały jakiś ciemnawy osad. Zamówione już nowe. I mam pytanie czy do soli dobra będzie Symfonia Złota z ,,dodatkami'' ? Zdjęcia słabej jakości bo aparatu nie mam, a tylko telefon.
Pozdrawiam

darma11 
Administrator

Wysłany: 2013-06-29, 19:21   

Bartek, w którym dokładnie miejscu znalazłeś te kamienie? Generalnie wybrałeś trochę za małe bo za kilka miesięcy będą widoczne jedynie ich wierzchołki, prócz jednego może dwóch. No i przypadkowo je ustawiłeś, można było lepiej to zrobić.
Ale generalnie mi się podoba, uważam że wyjdzie z tego fajny kolender, na pewno nie nature :-)
Co do Symfonii z potasem i magnezem prawdopodobnie, to musisz ją spróbować. Nikt Ci nie powie że na pewno się sprawdzi. Ja nie widzę żadnych przeciwwskazań byś ją wypróbował. Możesz tylko trochę miej sypać K2SO4.

barthous 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2013-06-29, 19:33   

Kamienie znalazłem jak jest ,,Imprezy Sobótka''. To jest nad Wisłą obok przepompowni (idąc jarem Brzeźnicy wprost nad Wisłę). Małe wziąłem bo obawiałem się o szkło- one cholernie dużo ważą. Jak sprawdziłem najmniejszy kamień wielkości pięści waży 1,9 kg, a największy 9.6 kg. Po prostu bałem się że szkło może nie wytrzymać. Będę roślinki przycinał, by było je widać. Ogólnie planuje, aby III plan zasłonił tylną szybę, a reszta tak by nie zasłonić kamieni całkowicie. Symfonie wypróbuję i opiszę wnioski na forum. Darku, dużo mniej podawać K2SO4 czy po prostu nie znaczne ilości ? I mam do was prośbę jakie tło do tego akwarium ? Na czarnym nie będzie widać kamieni, myślałem o bardzo jasnym niebieskim praktycznie białym. Co wy na to ? Dziękuje za informacje :)
Pozdrawiam

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2013-06-29, 19:40   

Widzę, że po wielu problemach w końcu się udało. To dobrze i czekam na kolejne aktualizacje.

Tak po chwili patrzenia na te zdjęcia przypomniał mi się mój początek z roślinami :-) Nie życzę Ci takich problemów jakie ja miałem...

barthous 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2013-06-29, 19:50   

Kamil94 chciałbym kłopotów jak najmniej, no ale jak by były to spróbuje sobie poradzić z nimi ewentualnie poradzić się Was o pomoc.

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2013-06-29, 21:02   

Na starcie zbiornik wygląda całkiem-całkiem. Czekam na aktualizacje.

barthous 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2013-06-29, 21:05   

Jak przyjdą sole i symfonie zacznę nawozić. I tu mam pytanie czy nie stanie się nic roślinom przez ten czas ? Przesyłka powinna być wtorek lub środa ale poczta polska nie jest niezawodna. Aktualizacje będą na pewno.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Kamil94 2013-06-29, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  

dezerter 
Aktywny użytkownik
dezerter

Wysłany: 2013-06-29, 21:20   

Witam,zapowiada się ciekawy zieleniak.Słuchaj przy starcie rośliny mają wystarczającą ilość mikroelementów jedynie z makroelementami bywa różnie w zależności od zbiornika.Jedynym makro jest potas,który należy podawać zaraz po uruchomieniu akwarium ponieważ braki mogą spowodować nie pobieranie innych składników przez rośliny.Czytaj dział nawożenie a ogarniesz wszystko bez większych problemów.

barthous 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2013-06-29, 21:36   

O nawożeniu co nieco wiem. Tylko po prostu chciałbym wysłuchać waszych opinii. Niestety nie da się szybciej mieć soli, a tych co mam nie dam bo wolę nie ryzykować. Ewentualnie dostanę gdzieś w Płocku coś aby dawkować potas ?
Ostatnio zmieniony przez Kamil94 2013-06-29, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  

barthous 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2013-06-30, 09:41   

Dziś pobawiłem się troszkę ,,fotoszopem'' i według mnie lepiej wygląda. Poprawiłem trochę jakość. Teraz już bardziej zbliżone do rzeczywistości.

Pozdrawiam

dezerter 
Aktywny użytkownik
dezerter

Wysłany: 2013-06-30, 12:51   

Zorganizuj od kogoś k2so4 zacznij podawać obserwuj rośliny i po dwóch tygodniach zacznij nawozić makro azot,fosfor chyba,że rośliny będą wykazywały niedobory wcześniej.Wpuść jakąś rybkę aby prawidłowo przebiegał proces dojrzewania [takiego twardziela],pierwsze trzy miechy są najtrudniejsze.

HUNCO 
Zainteresowany tematem
Arek

Wysłany: 2013-06-30, 12:58   

Widać, że z głową podszedłeś do tematu bo masa roślinna jest znaczna - powinno to zmniejszyć ryzyko ataku glonów na starcie. Kolega dwael się postarał - masz rośliny w dobrej kondycji więc teraz musisz zrobić co w Twojej(i kolegów z forum) mocy aby ich nie stracić.

Kamienie ciekawe ale jak napisał Darek trochę "niskie"... Zawsze możesz coś dołożyć skoro masz taki skład kamieni ;-)

Powodzenia

darma11 
Administrator

Wysłany: 2013-06-30, 13:15   

Bravo Bartek :bravo: Bardzo mi się podoba. Z każdym makro ja wchodzę zazwyczaj po 3-4 dniach.

barthous 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2013-06-30, 16:24   

Dziś zakupiłem na próbę 16 neonów inessa i dwa skalary (max 4 cm). Jak przetrwają i skalary będą większe po prostu je wydam. Już sie zaaklimatyzowały i neonki pięknie pływają jedną ławicą. Jak tylko przyjdą sole zacznę nawozić. W między czasie wpadnę nad Wisłę i poszukam jakiś fajnych kamieni i większych.

A tak po za tematem jakby ktoś chciał poprawić jakość zdjęć czy coś takiego to proszę do mnie się zgłaszać. Zrobię to z miłą chęcią, bo niestety w szkole nie miałem grafiki, może w drugiej klasie. A dla przyszłego informatyka to dobra rzecz do nauki.

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu