Poprzedni temat «» Następny temat
Dyfuzor CO2
Autor Wiadomość
rdzz 
Poznaje temat

Wysłany: 2013-03-18, 12:47   Dyfuzor CO2

Witam wszystkich, zastanawiam się nad zmianą u siebie, aktualnie używam strzykawki z gałązką lipową. Patrząc na allegro jest dosyć spory wybór ale co będzie najskuteczniejsze waszym zdaniem? U Leszka zobaczyłem filtr narurowy co bardzo mi się spodobało i mam w głowie pomysł jak go zamontować w filtrze wewnętrznym ale czy to się może sprawdzić waszym zdaniem?
Napiszcie wasze sposoby i spostrzeżenia na skuteczne rozpuszczanie CO2 w waszych zbiornikach.

darma11 
Administrator

Wysłany: 2013-03-18, 13:12   Re: Dyfuzor CO2

rdzz napisał/a:
U Leszka zobaczyłem filtr narurowy co bardzo mi się spodobało i mam w głowie pomysł jak go zamontować w filtrze wewnętrznym

Zupełnie nie wiem o co chodzi, moja wyobraźnie aż tak nie sięga. Albo to Twoja pomyłka, albo moja wyobraźnia aż tak daleko nie sięga. Oczywiście można rozpuszczać CO2 przy użyciu filtra wewnętrznego, można przy użyciu filtra narurowego, można przy użyciu atomizera BOYU zakładanego na wąż wylotowy z filtra. Raczej największą skuteczność rozpuszczania CO2 będzie miał filtr narurowy. Zajmuje on jednak trochę miejsca w szafce i zapowietrza trochę niektóre kubełki. Jeśli masz mało miejsca w szafce polecam atomizer BOYU. Mam go w szkolnym akwarium i chwale go sobie.

rdzz 
Poznaje temat

Wysłany: 2013-03-18, 13:45   Re: Dyfuzor CO2

Cytat:
Zupełnie nie wiem o co chodzi, moja wyobraźnie aż tak nie sięga. Albo to Twoja pomyłka, albo moja wyobraźnia aż tak daleko nie sięga.

Już wszystko przedstawiam jako ze mam dużo miejsca za akwarium to by wyglądało mniej więcej w ten sposób:

czerwony wewnątrz akwarium
zielony na zewnątrz akwarium

tak by to miało wyglądać, co nie jest powiedziane że to zrobię, po prostu podzieliłem się swoją myślą ;-)

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2013-03-18, 15:16   

To nie jest dobry pomysł. Będziesz miał kłopoty z montażem całości, a jak coś pójdzie nie tak, odłączy się, to zalejesz sobie mieszkanie. Filtr narurowy będzie działał sensownie jedynie z filtrem zewnętrznym - kubełkowym. W twoim przypadku powinien za to sprawdzić się używany przez Darka BOYU. Reaktor ten można zamontować zarówno wewnątrz zbiornika, jak i na wężach filtra zewnętrznego. Cena zasadniczo też bardzo zbliżona do ceny filtra narurowego.

dezerter 
Aktywny użytkownik
dezerter

Wysłany: 2013-03-18, 19:17   

Do Twojego zbiornika w zupełności wystarczy Boyu.Tylko pytanko masz butlę wysokociśnieniową?

rdzz 
Poznaje temat

Wysłany: 2013-03-18, 21:52   

Cytat:

To nie jest dobry pomysł. Będziesz miał kłopoty z montażem całości, a jak coś pójdzie nie tak, odłączy się, to zalejesz sobie mieszkanie. Filtr narurowy będzie działał sensownie jedynie z filtrem zewnętrznym - kubełkowym. W twoim przypadku powinien za to sprawdzić się używany przez Darka BOYU. Reaktor ten można zamontować zarówno wewnątrz zbiornika, jak i na wężach filtra zewnętrznego. Cena zasadniczo też bardzo zbliżona do ceny filtra narurowego.

Pewnie masz rację, i nie zamierzam tego montować ale jak by się uparł to jest to możliwe ;-) tylko raczej nie warte zamieszania po prostu spojrzałem na akwarium i zobaczyłem to oczyma wyobraźni ;-)

Cytat:
Tylko pytanko masz butlę wysokociśnieniową?

Tak butla jest na pokładzie. Dezerter a Ty jak rozprowadzasz CO2?

A czy używał ktoś dyfuzora drabinowego ? A może taki DYI http://www.youtube.com/watch?v=KvXZTANSuII

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2013-03-18, 22:23   

Bardzo fajny pomysł na tym filmiku. Zabiera trochę miejsca w zbiorniku, ale wydaje się być faktycznie całkiem wydajny.

dezerter 
Aktywny użytkownik
dezerter

Wysłany: 2013-03-19, 08:57   

Wcześniej kiedy miałem bardziej wymagające rośliny i nawoziłem tak do bólu używałem reduktora konstrukcji kolegi Lesława za co mu serdecznie dziękuję,sprawdzał się wyśmienicie.Teraz przy mchach i roślinach wolno rosnących używam taki plastykowy dyfuzorek podając jakieś bąbelek na 3s,to w zupełności moim roślinom wystarcza.Schowałem go z tyłu akwarium,aby nie dawał po oczach.
Ostatnio zmieniony przez Kamil94 2013-03-19, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  

kosa1703 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2014-02-02, 17:53   

Muszę jutro kupić mieszalnik co2, ale jaki? Mój ferplast po 5 latach zakończył żywot. Co najlepiej będzie mieszało?

Odpowiedz do tematu