Poprzedni temat «» Następny temat
Zapytanie korzen w akwarium
Autor Wiadomość
Rożek 
Początkujący

Wysłany: 2016-10-09, 18:59   Zapytanie korzen w akwarium

Koledzy potrzeba mi kilku odpowiedzi, mam korzen z drzewa jesion wyciety z pnia obalonego drzewa, byl gotowany z sola, gotowany w czystej wodzie, temat jest taki jak cholernik dlugo bedzie nasiakal woda, bo nie tonie ? I czy te barwienie wody z niego jest grozne na ryby? Przeprowadzam maly test, delikatnie woda mglista, neon jest wpuszczony i 2 krewetki, filtr dziala, drugi dzien i ryba zyje i brak oznak choroby. Piszcie porady i opinie... pozdro.

darma11 
Administrator

Wysłany: 2016-10-09, 19:29   

Po Twoim przygotowaniu drewno powinno być bezpieczne dla ryb. Tym się raczej nie martw. Będzie trochę barwił wodę ale jest to normalne.
Jeśli natomiast chodzi o jego tonięcie, to ten proces może potrwać kilka tygodni a może kilka miesięcy. Przyciśnij ten kawałek póki co kamieniem lub przywiąż żyłką do kamienia i czekaj. Można nawiercić kilka otworów w drewnie i wtedy proces tonięcia można przyspieszyć ale nie wiem czy ma to sens.

Rożek 
Początkujący

Wysłany: 2016-10-09, 20:06   

Aha no to dobrze wiedziec, a powiedz mi bo nie stety mam tylko plyte mieszanki jak na kostke brukowa bo tylko plyta jest wstanie ja docisnac do podloza, to jest nie maly korzen.

yaapeey 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2016-10-09, 22:01   

Dobrze spreparowałeś ten korzeń. Teraz tak jak Darek pisał przyciśnij go i czekaj, myślę że za jakieś trzy tygodnie zostanie na swoim miejscu. A co do garbników to niemasz co się martwić.

Odpowiedz do tematu